Přispělo lidí1 423
Částka18 320 Kč
Využito14 418 Kč
Pes1 x

Azyl pes Krásný Les, z. s.

Azyl pes Krásný Les, z. s.

Soukromý útulek byl založen již v roce 1992 a za ty roky se podařilo umístit do nových domovů přes 5000  pejsků a 360 koček. Kapacita útulku je 40 psů a 15 koček, ale jak to bývá, je jich tu často i více. Máme zde malá, střední, ale i velká plemena, různých ras a věku. Jsou zde pejsci, které někdo týral, vyhodil na ulici, také ty, kterým umřel majitel a nechtěná štěňata. Podívejte se na nabídku našich psů, kteří čekají na nový domov. Budeme rádi i za Vaši osobní návštěvu a nemusíte si vybrat žádného psa, ale můžete o nás říci svým známým a kamarádům. Náš útulek, který působí ve Frýdlantském výběžku a okolí, je soukromý. Slovo “soukromý” je zdůrazněné proto, že nejsme zaměstnanci města ani obce. Zajišťujeme odchyty volně pobíhajících psů na základě telefonické objednávky od města, obce či Policie ČR. Tyto instituce nám vystaví objednávku na daného psa a hradí jeho pobyt v útulku, nikoli však naši práci a péči. Zpravidla obce platí 30 dní, nejdéle však půl roku. Stává se ale, že jsou pejsci u nás déle, tudíž je musíme platit ze svého. Na odchyt zatoulaných a vyhozených psů se jezdí bohužel stále častěji. Spolupracujeme s městskými a obecními úřady, Policií ČR a Městskou policií v případech, kdy je potřeba dohledat majitele, ale i v případě, že je podezření na týrání zvířete a tím porušen zákon na ochranu zvířat.

Jak už je zmíněno v úvodu, jsme soukromý útulek a proto je každičká zdánlivě třeba malinká pomoc vítána.

Finanční příspěvky se používají na vše, co je v útulku potřeba opravit, nakoupit krmení pro psy, kteří jsou v útulku už na naše náklady. Věci potřebné pro provoz útulku a také na opravy a údržbu výjezdového vozidla, které je potřeba mít v pohotovosti stále. Není problém vystavit potvrzení o finančním daru, ale je potřeba si o něj říci. Pokud se rozhodnete právě pro finanční pomoc, příspěvek můžete zadat jednorázovým příkazem , nebo trvalým měsíčním příkazem na náš účet u MONETA money Bank č.ú. 214 870 933/ 0600.

Materiální pomoc:

Odčervovací a odblešovací prostředky potřebujeme stále.

  • kýble na vodu
  • vodítka
  • obojky
  • hobliny pod psy (né piliny)
  • dřevo na opravu boudiček a spojovací materiál
  • dezinfekční a čistící prostředky na vydlážděné kotce
  • prostředky na odblešení.
  • kancelářské potřeby

Jezdíme na různé slavnosti s naším charitativním stánkem (cca 25 akcí ročně). Vyrábíme si bižuterii, přetahovadla pro psy, placky,  máme vlastní omalovánky, magnetky a pohledy psů z útulku, trička s tlapkama, bločky, propisky atd.. Budeme rádi za pomoc s touto prací nebo za materiál na výrobu.   

Kdyby Vás cokoliv napadlo jsme rádi a hlavně máme jeden cíl pomáhat opuštěným :-).

 

sledujte nás Facebook Instagram Youtube